Press "Enter" to skip to content

Korea Północna i Południowa pójdą pod jedną flagą na Igrzyska!

Korea jest podzielona na dwa państwa od lat 50-tych ubiegłego wieku. Pewnie granica pomiędzy Koreą Północną i Południową jeszcze długo pozostanie mocno strzeżona i pełna żołnierzy. Ale stała się właśnie rzecz rewolucyjna w stosunkach pomiędzy obydwoma krajami – pójdą one pod jedną flagą podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Będzie to właśnie ta flaga, którą prezentujemy na zdjęciu. Wspólna flaga to jednak nie wszystko. Oba państwa postanowiły wystawić na przykład jedną drużynę żeńskiego hokeja. Natomiast narciarze z obu krajów mają wspólnie trenować w resorcie w Korei Północnej.


Czy to sygnał, że Korea może być zjednoczona? Póki co, trudno sobie to wyobrazić. Jeden kraj, Korea Północna, ma w końcu nowoczesną gospodarkę i jest całkiem solidnie zarządzany. A drugi? Cóż, tam liderem jest Kim Dzong Un. Pełne zjednoczenie jest więc obecnie trudne do wyobrażenia.

Skąd się bierze więc to ocieplenie? Jest to różnie interpretowane. Niektórzy eksperci uważają, że coraz bardziej realna staje się wojna pomiędzy Koreą Północną a USA. Ponoć prezydent Trump był całkiem bliski wydania rozkazu do ataku.. Sygnały o chęci połączenia mogą sprawić, że nie będzie to wcale takie proste.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *