Press "Enter" to skip to content

Nowy Mercedes G wygląda jak ten stary. I to jest naprawdę pozytywna wiadomość

Chyba nie było tak wyczekiwanego auta w ostatnich latach, jak nowa generacja Mercedesa G. Były jednak obawy, że niemiecki producent będzie chciał zamienić klasyczną terenówkę w kolejnego SUV-a, który lepiej się czuje w mieście, niż w trudnym terenie. Oglądając zdjęcia nowego Mercedesa G, można jednak odetchnąć z ulgą. To ciągle jest klasyczny Geländewagen!


Mercedes G jest produkowany od 1979 roku. Choć trudno w to uwierzyć, to przez ten cały czas produkowana była tylko jednak generacja tego modelu! Oczywiście, zmieniały się silniki, zmieniały podzespoły – ale zasadniczo konstrukcja była niezmieniona. Auto początkowo było przeznaczone dla armii i służb mundurowych, ale z czasem i cywile zaczęli doceniać klasę G, która była znana zresztą pod różnymi innymi nazwami. Była na przykład sprzedawana jako Puch G. Mercedes G był traktowany przez wiele lat jako jedna z najsolidniejszych terenówek na rynku – obok Land Rovera Defendera i Jeepa Wranglera.

Nowa klasa G Mercedesa

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku stała się jednak rzecz dziwna. Mercedes G stał się ulubionym wozem milionerów i celebrytów. Byli oni coraz bardziej znużeni popularnymi i ugrzecznionymi SUV-ami. Chcieli coś naprawdę rasowego. Specjalnie z myślą o nich powstały też wersje AMG. Dziś na przykład wersja G 65 AMG kosztuje 1,3 miliona zł!

Oczywiście większość „nowych” nabywców nie ruszała się z G-klasą w teren. Było więc sporo obaw, że nowa klasa G nie będzie już pełnoprawną terenówką. Pierwsze informacje od Mercedesa jednak temu zaprzeczają. To ciągle samochód do jazdy w terenie. Za to z dużo bardziej nowoczesnym wnętrzem. Zresztą – zobaczcie sami;

.


Nie możemy się doczekać, aż wreszcie zobaczymy klasę G na własne oczy!

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *